مقالات پربیننده

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری به کشتن دادن حسن جزایری از دانشجویان هوادار رجوی

 

آیا ابرها در حال کنار رفتن هستند؟ نتانیاهو: خنثی‌شدن طرح احتمالی بمب‌گذاری ایران تصادفی نبود!!

نتانیاهو به اروپا: خنثی‌شدن طرح احتمالی بمب‌گذاری ایران تصادفی نبود

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل پس از بازداشت یک دیپلمات ایرانی به اتهام تلاش برای بمب‌گذاری در گردهم‌آیی سازمان مجاهدین خلق از اروپا خواست تا موضع سرسختانه‌تری علیه ایران اتخاذ کند. ایران این اتهام‌ها را رد کرده و آن را توطئه می‌خواند.

 

 

روحانی به کورتس وعده همکاری برای روشن‌شدن پرونده اتهام بمب‌گذاری داده است ـ تصویر نشست خبری چهارشنبه در وین،‌ منبع:‌ ایرنا

 

همزمان منابع امنیتی اروپایی گفته‌اند که همه مظنونان پرونده تلاش برای بمب‌گذاری در گردهم‌آیی سازمان مجاهدین خلق به بلژیک اعزام می‌شوند.

 

امیر س. و نسیمه ن.، زوج متهم به تلاش برای اجرای این نقشه شنبه در خودروشان در بلژیک بازداشت شدند درحالی‌که ۵۰۰ گرم ماده منفجره دست‌ساز پروکسید استون (TATP) و یک چاشنی انفجاری به همراه داشتند.

 

در همین رابطه یک دیپلمات ساکن وین در آلمان به نام اسدالله ا. بازداشت شده است و یک مرد در فرانسه. منابع امنیتی به خبرگزاری «رویترز» گفته‌اند که بلژیک خواستار استرداد آنها به این کشور شده است و رهبری تحقیقات درباره این پرونده را برعهده گرفته است.

 

ایران هرگونه دست‌داشتن در این حادثه را رد می‌کند و آن را توطئه‌ای می‌داند که همزمان با سفر حسن روحانی به وین طرح‌ریزی شده. محمدجواد ظریف،‌ وزیر خارجه ایران این اتهام‌ها را طرحی «فریبکارانه و شیطانی» خوانده بود. تهران افراد بازداشت شده در بلژیک را «اعضای شناخته شده و عملیاتی» مجاهدین خلق نامیده است.

 

زباستیان کورتس، صدراعظم اتریش پس از دیدار با رئیس‌جمهوری ایران گفته بود که روحانی قول داده تهران برای روشن‌شدن این پرونده همکاری خواهد کرد.

 

مقام‌های فرانسوی تا کنون درباره این حادثه اظهارنظر نکرده‌اند و می‌گویند «ماهیت آن نامشخص است». ایران پس از نشر این اخبار که همزمان با برگزاری گردهم‌آیی مجاهدین خلق با شرکت چهره‌های محافظه‌کار حامی دونالد ترامپ در ایالات متحده رخ داد، سفیر فرانسه در تهران را احضار کرد و اعتراضش را نسبت به برگزاری این گردهم‌آیی در حومه پاریس نشان داد. تهران سفیران کشورهای آلمان و بلژیک را نیز احضار کرد.

 

ایران سازمان مجاهدین خلق را گروهی «تروریستی» می‌داند.

 

پس از خروج ایالات متحده از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام)، سه امضاکننده اروپایی دیگر این توافق، آلمان و فرانسه و بریتانیا به دنبال حفظش هستند. اما هرگونه ظن نسبت به دست داشتن دولت ایران در تلاش برای بمب‌گذاری در اروپا کار آنها را برای حمایت از برجام دشوارتر می‌کند؛‌ به ویژه برای امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه که پایتخت کشورش هدف این نقشه احتمالی، در صورت صحت‌داشتن آن بود.

 

نتانیاهو، یکی از مخالفان سرسخت برجام با مغتنم‌شمردن این فرصت در سخنانی در شمال اسرائیل گفت:

 

«خنثی‌شدن این حمله تصادفی نبود. من از رهبران اروپایی می‌خواهم که تأمین مالی یک رژیم تروریستی را که در خاک خود شما به تأمین مالی تروریسم می‌پردازد، متوقف کنید. به سیاست دلجویی و ضعف در برابر ایران پایان دهید.»

 

او همزمان‌شدن به گفته او «کشف» این نقشه احتمالی بمب‌گذاری با سفر رئیس‌جمهوری ایران به وین را نشانه «دورویی بی‌حدوحصر ایران» خواند.

 

وزارت خارجه اتریش امروز پنج‌شنبه مصونیت دیپلماتیک اسدالله ا. را طبق هشدار قبلی لغو کرد.

 

گردهمایی سالانه سازمان مجاهدین خلق با شرکت مریم رجوی، رهبر این سازمان و چند سیاستمدار غربی از جمله رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک، وکیل شخصی ترامپ برگزار شد. روزنامه گاردین گزارش داد که جوانان زیادی از اروپای شرقی، به ویژه پناهندگان سوری در کشورهای مختلف به خرج مجاهدین و با اتوبوس به این گردهمایی برده شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.