نماینده پارلمان اروپا، بدلایل امنیت خودمان باید عوامل مریم رجوی را که در زمان حضور خودش مخالفین را کتک زدند را از پارلمان اروپا اخراج کنیم

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

شهادتهای هولناک از ماهیت فرقه رجوی توسط علامه الحسینی مشاور مریم رجوی

شهادتهایی عینی از تشکیلات فرقۀ رجوی توسط علامه الحسینی مشاور مریم رجوی

فعالیت های ما در تصویر

مقالات پربیننده

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

نگرانی سازمان حقوق بشر ایران از وضعیت جسمی سهیل عربی

30 سپتامبر

نگرانی سازمان حقوق بشر ایران از وضعیت جسمی سهیل عربی

سازمان حقوق بشر ایران، ۸ مهر ماه ۱۳۹۶: سهیل عربی که به دلیل پستهای فیسبوک خود به زندان محکوم شده پس از ۳۷ روز اعتصاب غذا در شرایط نگران کننده‌ای بسر می‌برد.

روز گذشته صدایی از سهیل عربی در فضای مجازی منتشر شد که حکایت از وضعیت جسمی وخیم وی در ۳۷ مین روز اعتصاب غذا داشت. همچنین دوستان و نزدیکان وی به سازمان حقوق بشر ایران گفتند که شرایط جسمی این زندانی که تنها به دلیل پستهای فیسبوک خود به زندان محکوم شده بحرانی است.

سازمان حقوق بشر ایران ضمن ابراز نگرانی عمیق خود از مقامات ایران می‌خواهد تا دیر نشده به وضعیت سهیل عربی در زندان اوین و دیگر زندانیان اعتصابی مانند “محمد نظری” توجه کرده و موجبات پایان اعتصاب غذای ایشان را فراهم کنند.

بر اساس گزارش‌ها، آقای عربی از هفت روز پیش اعتصاب غذای خشک کرده و پیش از آن نیز ۳۰ روز در اعتصاب غذای تر بوده است.

سهیل عربی پس از بازداشت همسرش، در روز دهم مرداد با خواسته آزادی همسرش اعتصاب غذا کرد ولی با آزادی همسرش با قرار وثیقه در روز شانزدهم مرداد به اعتصاب غذای خود پایان داد. با این حال وی پس از تهدید شدن همسرش به اینکه پرونده‌اش به دادگاه فرستاده خواهد شد دوباره دست به اعتصاب غذا زد.

آقای عربی پس از بازداشت در سال ۹۲ در شهریور ماه سال ۹۳ در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، به اتهام توهین به پیامبر اسلام ابتدا به اعدام و سپس به هفت سال و نیم زندان محکوم شد. او همچنین به اتهام توهین به آیت‌الله خامنه‌ای به سه سال زندان محکوم شده اما وکلایش می‌گویند که پرونده‌های او ادغام و تجمیع نشده است.

به اشتراک بگذارید
Facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.