مقالات پربیننده

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری به کشتن دادن حسن جزایری از دانشجویان هوادار رجوی

 

مایکل ماکووسکای : مهار ایران نیازمند تغییر جغرافیای خاورمیانه است

media

مایکل ماکووسکای، عضو پیشین وزارت دفاع آمریکا و مدیر بنیاد امنیت ملی آمریکا که نهادی وابسته به یهودیان این کشور است در مقاله ای که توسط شبکۀ تلویزیونی محافظه کار “فاکس نیوز” منتشر کرده نوشته است که مهار سیاست تهاجمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه نیازمند تغییر جغرافیای سیاسی خاورمیانه است. او گفته است : اگر چه دولت دونالد ترامپ به درستی جمهوری اسلامی ایران را بزرگترین چالش امنیتی آمریکا در خاورمیانه تشخیص داده است، اما، هیچ راهبرد مشخصی برای مقابله با قدرت فزایندۀ منطقه ای ایران ندارد.

عضو پیشین وزارت دفاع آمریکا از رئیس جمهوری این کشور دعوت کرده تا از سرمشق رئیس جمهوری پیشین آمریکا، رونالد ریگان، علیه اتحاد شوروی سابق پیروی کند. به گفتۀ مایکل ماکووسکای، رونالد ریگان برای از پا درآوردن اتحاد شوروی سابق از شورشیان ضدکمونیست محلی در سراسر جهان پشتیبانی می کرد.

به همین خاطر، به گفتۀ مدیر مؤسسۀ امنیت ملی آمریکا، این کشور امروز نیز باید از نیروهای محلی که می خواهند از سلطۀ رژیم ایران آزاد شوند پشتیبانی کند.

مقابله با تهدید راهبردی ایران نیازمند حضور نظامی مستمر آمریکا و کمک نظامی این کشور به نیروهای محلی در سوریه و عراق و همچنین حمایت بیشتر از متحدان منطقه ای آمریکا نظیر اسرائیل و اردن است.

با این حال، به گمان مایکل ماکووسکای، هیچیک از این تدابیر به تنهایی برای مهار جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه کافی نیست و دولت آمریکا باید در عین حال بپذیرد که کشورهای سوریه، عراق، لبنان و یمن دولت های جعلی هستند که پس از فروپاشی امپراتوری عثمانی به وجود آمدند و به همین دلیل امروز تحت سلطۀ جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند. مایکل ماکووسکای مدعی است که ساختار سیاسی فعلی خاورمیانه منافع جمهوری اسلامی ایران را تأمین می کند و وقت آن رسیده که این ساختار را به لرزه انداخت.

او گفته است که هم گروه دولت اسلامی و هم جمهوری اسلامی ایران به عینه ثابت کرده اند که مرزهای سیاسی این کشورها همگی ساختگی است و می توان به راحتی آنها را زیر سئوال برد.

افزوده است که مهمترین نقطۀ ضعف جمهوری اسلامی ایران این است که این کشور به یاری رژیم های شدیداً سرکوبگر فرقه ای سلطۀ خود را بر این کشورها اعمال می کند و ایالات متحد آمریکا باید با بهره برداری از این نقطه ضعف از نیروهای محلی استقلال طلب که مخالف سیاست ها و سلطۀ جمهوری اسلامی ایران هستند، حمایت کند. به گمان او، ادامۀ این سیاست در قبال ایران یعنی حمایت از کردها و آذری هایی که خواستار استقلال و جدایی از دولت مرکزی ایران هستند و می توانند به تنش در داخل این کشور دامن بزنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.