مقالات پربیننده

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

وزیر کشور: موضوع حجاب نباید به گشت ارشاد و نیروی انتظامی ختم شود

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور می‌گوید که مسئلۀ حجاب نیاز به بررسی و مطالعۀ دقیق دارد. به گفتۀ او “شدت و حدّتی” که بعد از انقلاب در این مورد اعمال شد نتیجه نداده و تنها راه‌حل، مشارکت دادن مردم در اقدامات دولت در این زمینه است.

روز یکشنبه ١٣ اسفند/۴ مارس، عبدالرضا رحمانی فضلی، در جلسۀ “شورای اجتماعی کشور” شرح داد که اخیراً در قم، با جامعۀ مدرسین حوزه علمیه بحث‌های مفصلی در بارۀ حجاب داشته است. به گفتۀ او علمای دین “نگرانی‌هایی در خصوص مسئلۀ حجاب داشتند”. وزیر کشور دولت را در این زمینه مسئول دانست و گفت به هرحال “دغدغۀ دولت نیز موضوع حجاب است زیرا جامعه باید اسلامی باشد”.

رحمانی فضل در عین حال گفت که “با توجه به تغییرات سریع در جامعه به دلیل تغییرات نسلی و گسترش فضای مجازی، باید تحلیل‌های درست داشته باشیم”.

او گفت: “نگاه دولت به موضوع حجاب، نگاهی جرمی نیست بلکه نگاهی فرهنگی است… در آستانۀ بهار و تغییرات زمین و شروع گرما هستیم و موضوع پوشش نیز در در روزهای آینده مطرح می‌شود، ولی باید درباره حجاب در جامعه مطالعاتی دقیق، گزارش‌های تحلیلی و علت‌شناسانه صورت گیرد”.

رحمانی فضلی گفت: “موضوع حجاب نباید فقط به گشت ارشاد، نیروی انتظامی و دادستانی ختم شود زیرا پس از پیروزی انقلاب با شدت و حدّتی که به کار بردیم، نتیجه مورد نظر را بدست نیاوردیم”. او گفت باید مردم را در اقدامات خود در این زمینه مشارکت دهیم.

به گفتۀ وزیر کشور دو سال قبل سید مهدی خاموشی (رئیس سازمان تبلیغات اسلامی) آماری داد که “٩٣ درصد مردم متدین و معتقد به حجاب هستند”. پس در نتیجه “باید برنامه داشته باشیم که در مکان‌های عمومی، خصوصی و فضاهای آزاد وضعیت چگونه باشد و با موضوع چگونه برخورد کنیم”.

تقریباً همزمان با سخنان وزیر کشور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت الاسلام حسینی کوهستانی در کانون مداحان شهر یزد گفت: “کسانی که حجاب را در کشور اجباری نمی‌دانند یا سواد لازم را ندارند یا افراد مغرضی هستند”.

از حدود دو ماه قبل، مخالفت با حجاب اجباری در ایران به ویژه با اعتراض‌های فردی پراکنده که به جنبش “دختران خیابان انقلاب” معروف شد، ابعاد تازه‌ای گرفت. به دنبال این اعتراض‌ها برخی مقامات دولتی و همچنین حسن روحانی گفتند که خشونت در مبارزه با بدحجابی جایز نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.