مقالات پربیننده

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

اوباما باز می‌گردد!

obama_011918.jpgیورونیوز، شاید حضور باراک اوباما در کارزارهای انتخابات میان دوره‌ای آمریکا زنگ خطری باشد برای دونالد ترامپ و متحدان جمهوریخواه وی

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا به دنیای سیاست باز ‌می‌گردد.

به گزارش مجله نیوزویک (+لینک) چاپ آمریکا، شنیده‌ها حاکی از آن است که آقای اوباما قصد دارد در سال ۲۰۱۸ به عرصه سیاسی بازگردد و نقش برجسته‌ای را در دوره انتخابات حساس میان دوره‌ای کنگره ایفا کند.

بنا بر این گزارش، نزدیکان چهل و چهارمین رئیس‌جمهوری آمریکا پیش‌بینی می‌کنند که او سال سیاسی پر باری را در پیش رو داشته باشد. به نظر می‌رسد وی کارزارهای حمایتی از نامزدهای حزب دموکرات را دوچندان خواهد کرد.

آقای اوباما از زمان ترک کاخ سفید در سال گذشته، فعالیت سیاسی چندانی نداشته اما وی پیش از پایان دومین دوره ریاست جمهوری تعهد کرده بود تا در عرصه سیاست فعال بماند.

با وجود آنکه بیش از یک سال از اقامت دونالد ترامپ در کاخ سفید نمی‌گذرد، اما موضع‌گیری‌های پر سر و صدا و بی وقفه وی، باعث شده تا همین مدت کوتاه برای هواداران حزب دموکرات بسیار طولانی باشد.

آقای اوباما در سال ۲۰۱۷ در چند مورد از جانشین خود انتقاد کرد اما به ندرت نام آقای ترامپ را مستقیما بر زبان آورد. رئیس جمهوری پیشین آمریکا علیه تلاش‌های جمهوری‌خواهان برای ملغی کردن بیمه خدمات درمانی عمومی موسوم به اوباماکر سخن گفت، در حمایت از حفظ قانون داکا (مشهور به قانون رویاپردازان درباره مهاجرانی که از کودکی به ایالات متحده آمده اند) موضع‌ گرفت و به‌ویژه و از تصمیم آقای ترامپ برای خروج از پیمان تغییرات آب و هوایی انتقاد کرد.

در حالی که دونالد ترامپ در پایان اولین سال حضور در کاخ سفید محبوبیت بسیار پایینی دارد، آقای اوباما در زمان خروج از قدرت محبوب‌تر شد و میزان رضایت مردمی از او به بیش از ۶۰ درصد رسید. در اواخر سال ۲۰۱۷ میزان محبوبیت وی حتی در ایالت آلاباما که ساکنان آن سنتا جمهوری‌خواه هستند، از ترامپ بالاتر رفت.

شاید حضور باراک اوباما در کارزارهای انتخابات میان دوره‌ای آمریکا زنگ خطری باشد برای رئیس جمهوری و متحدان جمهوریخواه وی. براساس نتایج یک نظرسنجی که در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ انجام شده، ۵۲ درصد از پاسخ‌دهندگان مایل بودند که اوباما کماکان در قدرت باقی می‌ماند.

در سال ۲۰۱۷ آقای اوباما تنها در کارزار انتخاباتی ویرجینیا و برای حمایت از رالف نورتام شرکت کرد. کاندیدایی که اد گلیسپی، رقیب دموکرات خود را شکست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.