مقالات پربیننده

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

طرفداران استراتژی ترامپ علیه ایران

 

یورو نیوز عکس بسیار پر معنایی را منتشر کرده که البته دیگرانی که جا مانده بودند نیز خود را بدان پیوند زدند که در عکس زیر تکمیل شده است.

اشتراک منافع مریم رجوی  و حسین شریعتمداری (هردو ایرانی) و البته شناخته شده توسط مردم ایران با منفورترین حکام معاصر جهان در چیست؟

همپیمانان

عکس ناقص یورونیوز از کثیفترین و جنایت پیشه ترین حکام و عناصر خودفروش در یک بزنگاه دیگر تاریخی عکس تکمیلی در زیر آمده است

طرفداران استراتژی ترامپ علیه ایران

 

Euronews

  • درحالی که رهبران اتحادیه اروپا و دیگر امضا کنندگان توافق هسته‌ای با ایران در واکنش به سخنان دونالد ترامپ، یک بار دیگر حمایت خود را از این توافق اعلام کردند، برخی از کشورها و سازمانها به دلیل تضاد منافع عمیق با ایران از این فرصت استفاده کرده و به تصمیم جدید رئیس جمهوری آمریکا به منزلۀ راهی برای حل و فصل اختلافات خود نگریستند.

 

اسرائیل، مدافع دیدگاه ضدایرانی دونالد ترامپ

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل عصر جمعه «تصمیم شجاعانه» ترامپ را در تایید نکردن پایبندی ایران به این توافق ستود.

او در ویدئویی که در صفحه خود در یوتیوب منتشر کرد گفت: «اگر توافق هسته‌ای با ایران بدون تغییر باقی بماند، یک چیز قطعا روشن خواهد بود، اینکه در کمتر از چند سال، مهم‌ترین رژیم تروریستی جهان صاحب زرادخانه سلاح‌های هسته‌ای خواهد شد و این خطر بزرگی برای آیندۀ جمعی ماست.»

او در ادامه گفت: «رئیس جمهور ترامپ فرصتی را برای اصلاح این معاملۀ بد فراهم کرده است تا از تجاوزات ایران جلوگیری و با حمایتهای این کشور از تروریسم مقابله شود. به همین دلیل اسرائیل از این فرصت استقبال می کند و به همین دلیل است که هر مسئول دولتی و هر فردی که نگران صلح و امنیت جهان است باید رفتار مشابهی انجام دهد.»

بنیامین نتانیاهو بارها از سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون اقدام قدرتهای بزرگ جهان در امضای توافق هسته‌ای را محکوم کرده و بطور ویژه به انتقاد از باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا پرداخته بود.

تیتر جنجالی گیهان در روز دوشنبه ۱۵ آبان که تذکر هییت نظارت بر مطبوعات را به همراه داشت

حسین شریعتمداری بهتراز این نمیتوانست به خط عربستان-اسرائیل-سازمان مجاهدین-ترامپ  پشتیبانی لجستیکی برساند

یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات اسرائیل نیز روز جمعه در جریان یک مصاحبه در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم اخیر دونالد ترامپ درباره ایران، خطر وقوع جنگ را در پی دارد گفت: «قطعا بله، فکر می کنم این یک سخنرانی بسیار مهم بود.» با این وجود روز شنبه سخنگوی این وزارتخانه اعلام کرد که وزیر در این پاسخ قصد نداشته است بگوید که که یک درگیری مسلحانه روی خواهد داد.

 

Israel Foreign Min. 

✔@IsraelMFA

PM Netanyahu on @POTUS‘ decision on the #IranDeal: “I congratulate President Trump for his courageous decision today.”

۱۹:۰۶ – ۲۱ مهر ۱۳۹۶ ه‍.ش. · Israel

 

استقبال عربستان سعودی

ریاض نیز «استراتژی محکم» دونالد ترامپ در قبال «ایران و رویکرد تهاجمی این کشور» را ستایش کرد.

بنا بر اعلامیه‌ای که در خبرگزاری دولتی عربستان سعودی منتشر شد پادشاهی سعودی پیش از این با این اعتقاد که توافق هسته‌ای با ایران برای پیشگیری از گسترش سلاح‌های هسته‌ای ضروری است، از این توافق حمایت کرده بود اما اکنون «ایران از مزایای اقتصادی لغو تحریم ها بهره برده و از آن برای بی‌ثبات کردن منطقه استفاده کرده است، بویژه با برنامه توسعه موشکهای بالستیک و حمایت از تروریسم در منطقه، از جمله حزب الله و شبه نظامیان حوثی در یمن.»

حمایت دولت بحرین

بنا بر اعلام وبسایت العربیه، منامه اعلام کرده است که پشتیبان این استراتژی خواهد بود.

وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای ضمن استقبال از اقدام دونالد ترامپ مبنی بر عدم تایید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای و تحریم سپاه پاسداران، اعلام کرد که از تمام تلاش‌هایی که مانع از آن شود که ایران به حمایت مالی از تروریسم بپردازد، از جمله استراتژی جدید دونالد ترامپ حمایت خواهد کرد.

در این بیانیه اعلام شده است که بحرین یکی از کشورهایی بوده که بیش از هر کشوری از سیاستهای توسعه طلبانۀ سپاه پاسداران متاثر شده است. به گفته دولت بحرین، ایران به دنبال هدف ضعیف کردن کشورهای همسایه از طریق انتشار و حمایت از ایده‌های افراطی و اقدامات تروریستی بوده است.

منامه می گوید سخنرانی روز جمعه دونالد ترامپ تاییدی بوده است بر این موضوع که مبارزه با تروریسم تا چه اندازه برای آمریکا اهمیت دارد تا به این ترتیب منطقه و جهانی امن‌تر بوجود آید. بر این اساس در این بیانیه آمده است: «ما سیاست رئیس جمهور دونالد ترامپ و اشتیاق او برای جلوگیری از هرج و مرج از طریق مقابله با اقدامات ایران در زمینه صادر کردن تروریسم را می ستاییم.»

پادشاهی بحرین تاکید کرده است که این کشور از تمام تلاش هایی که با هدف جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای انجام شود و تمام تلاش‌هایی که مانع از حمایت مالی ایران از تروریستها و تامین سلاح‌های آنها شود، حمایت می کند.

 

Asharq Al-Awsat Eng 

✔@aawsat_eng

#Saudi Arabia, #UAE#Bahrain Welcome #Trump’s ‘Firm’ #IranStrategyhttps://wp.me/p7oSP7-3Koej 

۶:۵۵ – ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ه‍.ش.

 

استقبال امارات متحده عربی

وزارت خارجه امارات متحده عربی نیز سیاست مشابهی را در پیش گرفت و از تمام اقدامات در راستای «مبارزه با فعالیتهای مخرب ایران» حمایت کرد.

در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد این وزارتخانه اعلام کرد: «برای مدتی طولانی، رژیم ایران ویرانی و هرج و مرج را در سراسر منطقه گسترش داده است. توافق هسته‌ای فرصتی به ایران داد تا در قبال جامعه بین‌الملل مسئولیت‌پذیر باشد. اما در عوض، این کشور به تشدید رفتار تحریک آمیز خود و ایجاد بی‌ثباتی‌های بیشتر در منطقه پرداخت.»

در ادامه گفته شده است که استراتژی جدید آمریکا اقدامات لازم را برای مقابله با رفتارهای بدخواهانۀ ایران، از جمله برنامه موشکهای بالستیک، حمایت از سازمان‌های تروریستی همچون حزب الله و حوثی ها، حملات اینترنتی، دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه و تهدیدات این کشور برای آزادی کشتیرانی به اجرا خواهد گذاشت.

بنا بر اعلام «العربیه» انور محمد قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی نیز بار دیگر تاکید کرده است که «ایران منبع اصلی بی‌ثباتی در منطقه است».

استقبال سازمان مجاهدین خلق

سازمان مجاهدین خلق نیز از جمله طرفداران استراتژی جدید دونالد ترامپ علیه ایران است.

مریم رجوی در پیامی توییتری از سیاست جدید آمریکا علیه ایران استقبال کرد و خواستار تشدید اقدامات علیه ایران، از جمله اخراج سپاه و شبه نظامیان آنها از منطقه شد.

او همچنین حمایت ایران از تروریسم را «اعترافی به عدم مشروعیت رژیم ایران» دانست.

جنگ طلبان

اشتراک منافع مریم رجوی و حسین شریعتمداری (هردو ایرانی) و البته شناخته شده توسط مردم ایران با منفورترین حکام معاصر جهان در چیست؟

 

 

به اشتراک بگذارید
Facebooktwitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.