مقالات پربیننده

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

احمد خاتمی نگران چیست؟

احمد خاتمی: عنوان «آخوند حکومتی» یک افتخار است/ «مرگ بر آمریکا» شعار عاشوراییان است

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها – انتخاب نوشت: امام جمعه موقت تهران گفت: «مرگ بر آمریکا» شعار عاشورائیانی است که شعار «لعنت بر یزید» را قبول دارند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در مراسم سوگواری که در محل رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن تاسوعای حسینی، به جریان مهلت خواستن سیدالشهدا(ع) از لشکر دشمن برای وداع با نماز اشاره کرد و گفت: من معتقدم همانطور که قرآن ظاهر و باطنی دارد، سیدالشهدا(ع) نیز در ظاهر برای نماز و دعا و مناجات مهلت گرفتند اما در باطن ایشان صبر کردند تا یک سرباز به سپاه ایشان برسد و آن فرد حر بن یزید بود که در روز عاشورا به بلوغ در شناخت حقیقت رسید و به امام حسین(ع) پیوست.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: تاسوعا روز تجلیل از سردار 34 ساله عاشورایی است که نفر دوم نهضت کربلاست. نهضتی که گفتمان عزت، عظمت و غیرت دینی را به همگان آموخت. این غیرت دینی در جمله سیدالشهدا(ع) که فرمودند «ارید أن آمر بالمعروف و أنهی عن المنکر» جلوه پیدا کرد و پیامش مبارزه با حکومت فاسد و جایگیزینی حکومت دینی بود.

خاتمی در بخش اصلی سخنان خود به ارائه مستنداتی درباره تأکید سیدالشهدا(ع) بر ضرورت تشکیل حکومت دینی و مبارزه با حکومت فاسد پرداخت و گفت: سیدالشهدا(ع) در پی برقرار ساختن حکومت الهی در جامعه بود چون در نامه های خود به آن اشاره می کردند. تمام حکومت ها دو بخش دارند؛ یکی قانون و دیگری حاکم که مجری قانون محسوب می شود. سیدالشهدا(ع) در نامه ای که برای سران بصره و کوفه نوشتند، هم از قانون اسلامی سخن گفتند و هم از حاکم اسلامی.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: سیدالشهدا(ع) در نامه به سران بصره فرمودند «وَ أَنَا أَدْعُوکُمْ إِلى کِتابِ اللّهِ وَ سُنَّةِ نَبِیِّهِ فَاِنَّ السُنَّةَ قَدْ أُمیتَتْ، وَ إِنَّ الْبِدْعَةَ قَدْ أُحْیِیَت» یعنی ای مردم قانون شما باید کتاب خدا و سنت پیامبر(ص) باشد اما قانون بنی امیه قانون خود محورانه استبدادی است. ایشان به مردم کوفه نیز گفتند «مَا الإْمامُ إِلاَّ الْعامِلُ بِالْکِتابِ والاْخِذُ بِالْقِسْطِ وَ الدّائِنُ بِالْحَقِّ وَ الْحابِسُ نَفْسَهُ عَلى ذاتِ اللّهِ.» یعنی امام و رهبر جامعه باید به قرآن عمل کند، عدالت اجتماعی را در جامعه اجرا کند و خود را وقف خدا کند.

تحلیل قیام سیدالشهدا(ع) از لوازم برگزاری مجالس عزاداری آن حضرت است

عضو مجلس خبرگان رهبری با هشدار نسبت به تلاش برخی جریان ها برای دامن زدن به نظریه جدایی دین از سیاست، گفت: کسانی در پی آن هستند که مجددا دین را از سیاست جدا کنند و هیأت های مذهبی را به سوی سکولاریسم ببرند. هیأت های مذهبی بدانند که وقتی به مداح می گویند «آمده ایم گریه کنیم؛ پس از امام، انقلاب و شهدا حرفی نزن» معنایش همان تز رضاخانی جدا کردن دین از سیاست است. اگر از امام و انقلاب و شهدا سخن نگوییم، از چه سخن بگوییم؟ جماعتی که این گونه حرف می زنند اگر در روز عاشورا حضور داشتند، به امام حسین(ع) برای مقابله با یزید خرده می گرفتند.

وی تأکید کرد: ما امروز در فضایی منبر می رویم که 38 سال از انقلاب گذشته و بی نظیرترین تشییع پیکر پس از امام راحل را برای یک جوان شهید مدافع حرم انجام داده اند. برخی می خواهند کاری کنند که اگر یک سخنران نهضت سیدالشهدا(ع) را تحلیل کرد، منبر او را بی ارزش بدانند و بی تفاوتی را ارزش تلقی کنند.

عنوان «آخوند حکومتی» در جمهوری اسلامی یک افتخار است

خاتمی تصریح کرد: جوانان بدانند برخی جریان ها عنوان «آخوند حکومتی» را به روحانیون مدافع نظام نسبت می دهند. این عنوان در زمان طاغوت ننگ بود چرا که حکومت حکومت فاسد بود اما امروز همراهی با این نظام، همراهی با دین خداست. امروز حمایت از این نظام افتخار است و نباید اشتباهات برخی مدیران را به حساب کل نظام گذاشت.

امام جمعه موقت تهران افزود: حقیقت این است که امروز پس از قرن ها جولان آمریکایی ها و انگلیسی ها در این کشور، نظام جمهوری اسلامی اسلام ناب محمدی را حاکم کرده است. در دوره قاجار همه کاره در این کشور انگلیسی ها بودند و پس از کودتای 28 مرداد نیز آمریکایی ها بر این کشور تسلط داشتند و در طول 57 سال حکومت سیاه پهلوی یک انتخابات آزاد وجود نداشت اما به برکت این نظام اسلامی امروز مردم به صحنه می آیند و بیش از 30 انتخابات برگزار کرده اند.

وی تصریح کرد: امروز ذلیل ترین و رسواترین دولت در نگاه مردم ما دولت آمریکاست. آیا جا ندارد که وقتی حتی هم پیمانان آمریکا نیز به عهدشکن بودن این دولت اعتراف کرده اند، ما از کنار مرقد امام هشتم(ع) فریاد بزنیم که شعار مقدس «مرگ بر آمریکا» شعار عاشوراییانی است که شعار «لعنت بر یزید» سر دادند؟

خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: سیدالشهدا(ع) در پی حکومت دینی بودند اما در پی حاکمیت شخص خودشان نبودند. حکومتی که سیدالشهدا(ع) می خواست، به منزله هموار کردن جاده دین و جاده بهشت بود.

حکومت اسلامی باید زمینه دینداری مردم را فراهم کند

امام جمعه موقت تهران در پاسخ به سخنان برخی جریان ها که می گویند «حکومت اسلامی نمی تواند به زور مردم را به بهشت ببرد»، تصریح کرد: کسی نمی خواهد مردم را به زور به بهشت ببرد اما به فرموده قرآن حکومت دینی مسؤولیت دارد بستر دینداری را برای مردم فراهم کند. مفهوم این آیه شریفه که می فرماید «الذين ان مکناهم في الارض اقاموا الصلاة و آتوا الزکاة وامروا بالمعروف و نهوا عن المنکر» همین مسأله است که یاران خدا کسانی هستند که وقتی قدرت به آن ها می دهیم، تمام دغدغه شان این است که چگونه سهم و دین خود را به اسلام ادا کنند؛ نه این که وقتی وارد محیط کارشان شدند، به دنبال تغییر دکور اتاقشان باشند.

وی افزود: چند سال پیش به صراحت در حضور سران قوا گفتم که نگاه نهج البلاغه این است که حاکمان نوکر مردم باشند و بر این نوکری افتخار کنند.» امام راحل می فرمودند «اگر به من خدمتگزار بگویید بهتر از این است که رهبر بگویید.» این ویژگی مسؤولان نظام اسلامی است.

اردوگاه سیدالشهدا در عصر حاضر، همان اردوگاه ولایت فقیه است

آیت الله خاتمی تأکید کرد: سالار شهیدان(ع) گفتمان تشکیل و تقویت حکومت دینی را به ما آموختند و از همین روست که ما می توانیم مفهوم «کل أرض کربلا و کل یوم عاشورا» را درک کنیم. ما باید پیوسته ارزیابی کنیم که در کدام جبهه قرار داریم؟ جبهه عاشورا یا جبهه یزید؟

وی در پایان با بیان این که در جهان امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها نظام پیاده کننده احکام اسلام ناب است، افزود: روشن است که اگر می خواهیم اردوگاه سیدالشهدا(ع) را در عصر حاضر پیدا کنیم، باید به دنبال اردوگاه ولایت فقیه بگردیم.

به اشتراک بگذارید
Facebooktwitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.