مقالات پربیننده

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی۲ امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

افشاگریهای همخوابگیهای مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای همخوابگیهای مسعود رجوی با زنان مجاهد

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری به کشتن دادن حسن جزایری از دانشجویان هوادار رجوی

 

چرا اپوزیسیون در برابر گزارش عملیاتی نیروی دریایی آمریکا سکوت کرده است

فرامرز دادرس

فرامرز دادرس

فرامرز دادرس

بنا بر گزارش ها در تاریخ بیست وپنجم ژوئیه 2017 میلادی ناو آمریکایی یو‌اس‌اس تاندربولت در خلیج فارس به سوی قایق های نیروی دریایی سپاه پاسداران تیرهای اخطار شلیک کرده است. این نخستین بار نیست که میان نیرو های سپاه پاسداران و یکان های نظامی آمریکایی مستقر در گوشه و کنار خلیج فارس از اینگونه درگیری ها رخ می دهد.

یک فیلم کوتاه از گزارش عملیاتی یک مامور آمریکایی مستقر در ناو یو اس اس تاندربولت در باره همین ماجرا دریوتیوب  پخش شد، در این فیلم نظامی آمریکایی موقعیت تاکتیکی ناو آمریکایی را در شمال خلیج عربی ! اعلام می کند: «  نظامی آمریکایی می گوید امروز بیست و پنجم جولای ساعت (0720) هفت و بیست دقیقه و ما درحال عملیات در شمال خلیج عربی! در یازده و دو دهم درجه شمالی و ده و هفت دهم درجه شرقی  با سرعت 130 درجه با چرخش پنج نات هستیم»

نخست اینکه طبق قوانین حقوق بین المللی نام خلیح فارس رسمیت دارد و بویژه در نیروی دریایی آمریکا همه اسناد و مدارک جغرافیایی نشان دهنده این مسئله می باشد. حتی دیده شد که به افراد نیروی های نظامی آمریکا که در دو جنگ علیه عراق شرکت کرده  بودند مدال های نظامی که  نام خلیج فارس روی آنان حک شده بود اعطاء شد.

دوم اینکه شمال خلیج به اصطلاح عربی ! از نظر آن نظامی آمریکایی همان  آب های ایران در خلیج فارس می باشد.

مسئله مهم این است که اپوزیسیون ایران وابسته به بیگانگان و دلخوش به وعده های آقای ترامپ سکوت اختیار کرده و هیچ واکنشی در این باره تاکنون انجام نداده است.

پرسش من از رهبران و مسئولین اپوزیسیون ایران که در ملاقات و دستبوسی نمایندگان کنگره و سنای آمریکا از یکدیگر پیشی می جویند این است که  اگر به تمامیت ارضی، استقلال و منافع ملی ایران پایبند می باشند چرا از هم اکنون به این تحریکات پاسخی شایسته نمی دهند و سکوت اختیار کرده اند ؟  اپوزیسیونی که به دلیل رفت و آمد به کنگره آمریکا و ملاقات با جنگ طلبان بیگانه مورد انتقاد میهن دوستان قرار گرفته ، می گوید که برای سرنگونی جمهوری اسلامی و به قدرت رسیدن هیچ تعهد یا قرار دادی پیشاپیش با کشور های بیگانه نبسته است.

شایسته است که اگر چنین ادعا هایی ! صحت دارد با ارسال نامه های رسمی و سرگشاده به دولت، نیروی دریایی آمریکا  و نمایندگانی که افتخار ملاقات به این ها داده اند مراتب ناخشنودی خود را از این تحریف تاریخی!  ابراز دارند و پیش شرط همکاری های آینده خود را موکول به تصحیح این اشتباه نمایند. اگر بجز این باشد مردم ایران هرگز ادعای استقلال و عدم وابستگی اپوزیسیون را باور نخواهد کرد.

سی و یکم ژوئیه 2017

به اشتراک بگذارید
Facebooktwitter

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.